Дієтолог пояснив, коли вітаміни небезпечні для здоров’я

Дата створення: 18 Лютого 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Дієтолог пояснив, коли вітаміни небезпечні для здоров'я

Призначати їх має лише лікар

Будь-який вітамін, навіть найнешкідливіший, має протипоказання. Наприклад, вітамін А. Він зміцнює імунітет, але є сильним алергеном. Або в холодну пору року всі скуповують цитрусові. Адже вони є джерелом аскорбінової кислоти, або вітаміну С, настільки необхідного для захисту організму від вірусів та бактерій. Але ті ж цитрусові містять гістамін, несприйняття якого спостерігається у багатьох.

— Організм кожної людини є індивідуальним, не може бути єдиного засобу, корисного завжди і всім. Треба знати, які вітаміни жиро- або водорозчинні — кому і коли приймати, в якому дозуванні та в яких поєднаннях. Вони діють не точково на ту чи іншу групу м’язів, а цілісно на весь організм, що може стати пусковим механізмом для розвитку багатьох запальних процесів. Тому призначати вітаміни має лише лікар. Він проведе обстеження, врахує наявність як хронічних, так і супутніх захворювань, візьме до уваги інші провокуючі фактори, які можуть знецінити вплив вітамінів або спровокувати їхній патологічний вплив, — пояснює дієтолог, автор унікальної програми схуднення Ганна Бойчук.

І радить не скуповувати бездумно вітаміни, а переглянути свої звички, у тому числі харчові. Якщо при цьому зайнятися спортом, то можна бути впевненим: рух покращить метаболізм краще за будь-який вітамін.

Читайте також: Ганна Бойчук: «Секрет молодості – у русі»

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама