Діти до трьох років не повинні користуватися смартфонами: експерт

Постійне використання гаджетів спричиняє віртуальний аутизм. Це не хвороба, а розлад поведінки, що виникає в результаті надмірного використання смартфонів, комп’ютерів або навіть іграшок, що світяться.
Поняття «віртуальний аутизм» виникло кілька років тому. Румунський клінічний психолог Маріус Замфір зауважив, що використання технологій протягом кількох годин на день дітьми до трьох років може викликати синдроми, схожі на розлади аутистичного спектра. Як вони проявляються?
— Насамперед поступальною ізоляцією та обмеженням відносин з іншими людьми. Якщо раніше діти виходили на вулицю та проводили час з друзями, то зараз дедалі більше поглинені віртуальним спілкуванням, — пояснює популярний польський психолог Катажина Пшибіла.
Ще одним симптомом віртуального аутизму є затримка інтелектуального розвитку.
— Дитина, яка має справу зі смартфоном, не може спостерігати за реакцією між рідними. Вона не здатна розвивати мову, оскільки поглинена іншим. Це призводить до порушення її функцій, тому що вони не розвиваються, — веде далі експерт.
Маля може навіть не помітити, що воно їсть. Читання книги може здатися нудним, тому що залучено лише одне почуття — зір. В результаті уява кульгає, а маля менш креативне та не схильне до незалежного мислення.
— Симптоми у разі цифрового та віртуального аутизму можуть регресувати. Для цього необхідно поступово обмежувати можливості дитини користуватися телефоном чи комп’ютером. Наприклад, за допомогою спорту чи занять музики, — запевняє Катажина Пшибіла, пише Radio ZET.
На думку психолога, діти до дворічного і навіть до трирічного віку взагалі не повинні користуватися гаджетами.