Діти від 12 років в Україні отримали право на вакцинацію від Covid-19

Дата створення: 31 Серпня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Діти від 12 років в Україні отримали право на вакцинацію від Covid-19

Міністерство охорони здоров’я, у відповідності до свого наказу № 1477 від 17.07.2021 р. затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики стосовно можливості вакцинуванації в Україні дітей старших 12 років вакциною  Comirnaty від Pfizer/BioNTech.

Як проінформували в МОЗ, дане рішення грунтується на рекомендаціях ВООЗ та прийнятих змінах до інструкції препарату Pfizer/BioNTech.

Згідно повідомлення МОЗ, препарат Comirnaty від Pfizer/BioNTech можна використовувати для дітей старше 12 років в таких випадках:

  • коли у дитина має високі ризики важкого перебігу Covid-19 та вірогідність розвитку ускладнень після хвороби, у зв’язку з наявністю супутніх хвороб та не має при цьому протипоказань до вакцинації;
  • в разі коли дитина з метою об’єднання сім’ї повинна виїхати за кордон в ті країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, підтверджуючий вакцинацію проти Covid-19, або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • коли дитина збирається їхати на навчання в країну, вїзд до якої передбачає наявність сертифікату про проведення вакцинації проти Covid-19, або міжнародного свідоцтва про вакцинацію;
  • якщо дитина є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів в країні, при відвіданні якої необхідно подати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від Covid-19 або сертифікат, що підтверджує вакцинацію;
  • в разі, коли дитина повернулась з іншої країни, де вже отримала першу дозу вакцини Comirnaty та має документи, що підтверджують даний факт.

Вакцинація дітей від 12 років у світі.

 Згідно з даними ourworldindata, на 6 серпня 2021 р. 29,7% населення світу отримали хоча б одну дозу вакцини від COVID-19, а 15,3% повністю вакциновані. У всьому світі було введено 4,4 мільярда доз, а в даний час щодня вводиться 40,04 мільйона доз.

У США і Канаді проводити вакцинацію дітей віком від 12-15 р. почали з травня 2021 р.

Згідно повідомлення видання Deutschland. de, в Німеччині дозволили робити щеплення від коронавируса дітям з 12 років вакцинами компаній Moderna і Biontech / Pfizer. Таке рішення прийняли земельні і федеральний міністри охорони здоров’я на спільному засіданні 2 серпня 2021 р.

Проте важливо звернути увагу,  що станом на початок серпня 2021 р. незалежний постійний комітет з вакцинації (STIKO) Інституту Роберта Коха (Robert Koch-Institut) і Німеччині не рекомендує проводити вакцинацію дітей у віці від 12 до 17 років на загальних підставах, а тільки виключно в тому випадку, якщо існує підвищений ризик важкого перебігу COVID-19.

Детальніше про особливості вакцинації дітей від 12 років, спираючись на проведені дослідження провідних світових експертів в цьому питанні, “Медправда” обов’язково проінформує в наступних матеріалах.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама