Діти, які багато часу проводять в смартфонах і телевізорі, дурнішають

Дата створення: 10 Червня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Діти, які багато часу проводять в смартфонах і телевізорі, дурнішають

Їхні інтелектуальні здібності зменшуються на 8%

Проведення занадто багато часу перед екранами телевізорів, смартфонів або планшетів з перших місяців життя може негативно вплинути на когнітивний і психічний розвиток дітей. Такого висновку дійшли фахівці Шанхайського університету Цзяо Тун (Китай).

Вони провели дослідження за участю 152 дітей віком від пів року до шести років. Усіх маленьких респондентів поділили на три групи. У першу увійшли діти, які під час дослідження піддавалися впливу екранів близько години щодня. У другу —  ті, хто в перші два роки життя проводив мало часу в електронних гаджетів, але потім — до 4 годин щодня. І, нарешті, до третьої групи увійшли діти, які проводили багато часу перед екранами у перші два роки життя (понад 2,5 години), але потім обмежилися 2 годинами щодня.

Тести показали, що у порівнянні з дітьми, які помірно використовували електронні пристрої, решта показала найгірші інтелектуальні здібності (–8,23% та –6,68% для другої та третьої груп відповідно). Особливо це позначилося на пам’яті, швидкості міркування та вербальному розумінню.

Також у таких дітей спостерігалися психологічні проблеми, пов’язані з увагою та гіперактивністю, на 2% частіше, ніж у перших. Все це говорить про те, що батьки повинні пам’ятати про те, як тривалість впливу екранів є небезпечною для маленьких користувачів.

Результати дослідження опубліковані у журналі JAMA Pediatrics («Педіатрія»).

Читайте також: Діти, які багато дивляться телевізор, схильні до депресії та агресивності

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама