Дієтолог назвав продукти, які підвищують рівень тестостерону у крові

Дієтолог назвав продукти, які підвищують рівень тестостерону у крові

Всупереч поширеній думці, тестостерон — не лише чоловічий гормон. Хоча саме він відповідає за лібідо, м’язову силу, вироблення еритроцитів та сперматозоїдів у чоловіків. У жінок тестостерон продукує на нижчому рівні. Однак його дефіцит може зменшити щільність суглобів, знизити лібідо та спричинити нерегулярні менструальні цикли.

Є багато факторів, які можуть викликати зниження рівня тестостерону. Серед них — ожиріння, приймання ліків, захворювання щитоподібної залози. Поліпшити його допоможе дієта, багата на протизапальні продукти, вважає автор книги «Їжте це, а не те!», дієтолог Лорен Манакер. І рекомендує ввести до раціону такі продукти.

1. Гарбузове насіння

Гарбузове насіння є природним джерелом цинку, що підвищує рівень тестостерону. Згідно з дослідженням, у чоловіків похилого віку, які приймали цинк протягом пів року, рівень тестостерону підвищився вдвічі.

2. Імбир

Вживання імбиру може знизити окислювальний стрес у яєчках, підвищити активність деяких антиоксидантних ферментів, нормалізувати рівень глюкози в крові, покращити кровотік і вироблення оксиду азоту. Усі ці фактори можуть позитивно впливати на рівень тестостерону.

3. Гранатовий сік

Гранатовий сік містить багато натуральних поліфенольних рослинних сполук, які допомагають підвищити рівень тестостерону. Дані показують, що вживання цього багатого напою поліфенолами може підвищити рівень тестостерону в слині та, відповідно, у всьому організмі.

4. Молоко

Молоко є джерелом 13 основних поживних речовин, у тому числі бору та селену. Вони підвищують рівень тестостерону у крові.

5. Лосось

Лосось містить безліч поживних речовин, таких як вітамін D, омега-3 жирні кислоти та селен. Усі вони сприятливо впливають на рівень тестостерону. Згідно з проведеним дослідженням, у чоловіків, які приймали лососевий жир протягом 90 днів, підвищувався рівень тестостерону.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама