Дієтолог розповів, як у салаті зберегти вітамін С

Дієтолог розповів, як у салаті зберегти вітамін С

Вважається, що огірки краще не поєднувати з помідорами, оскільки вони містять аскорбат. Ця сполука з групи ферментів, що окислюють, руйнує вітамін С. Однак при попаданні в травний тракт аскорбат метаболізується і втрачає свою ефективність.

— Відмовляючись від салатів з помідорами та огірками, можна завдати більше шкоди здоров’ю, ніж користі, — попереджає дієтолог Беата Яблоновська-Літц, пише Medonet.

Експерт радить для зменшення дії аскорбінази додавати до салату лимонний сік або бальзамічний оцет. Саме так роблять у всьому світі при приготуванні салатів.

Руйнування вітаміну С відбувається не тільки під дією ферменту, що окислює, але навіть під впливом сонячного світла і повітря. Це не означає, що слід відмовлятися від овочів.

До того ж помідори та огірки є одними з найкорисніших овочів. Помідори, окрім вітаміну С, містять корисні для серця лікопен та калій. Огірки мають сечогінний ефект і запобігають появі набряків.

Дієтолог нагадує, що, згідно з рекомендаціями ВООЗ, у щоденному раціоні має бути не менше 400 г овочів та фруктів. Поки що багатьом не вдається споживати навіть 300 г овочів та фруктів на добу.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама