Дії лікарів, спрямовані на зменшення використання антибіотиків, не змогли зупинити поширення лікарсько-стійкої кишкової палички

Дії лікарів, спрямовані на зменшення використання антибіотиків, не змогли зупинити поширення лікарсько-стійкої кишкової палички

Як інформує BMJ, в Англії на державному рівні проводять ряд заходів, спрямованих на скорочення використання антибіотиків. Зокрема, ще у 2015 р. Національна служба охорони здоров’я Великобританії ввела систему матеріальних заохочень (Quality Premium – «надбавки за якість») для мотивування лікарів загальної практики скорочувати призначення антибіотиків в установах первинної медико-санітарної допомоги, де призначають 70% антибіотиків в Англії.

Результати ефективності даної програми були проаналізовані в ході дослідження під назвою «Вплив заходів щодо раціонального використання антибіотиків в первинної медико-санітарної допомоги на стійкість до протимікробних препаратів бактериемии Escherichia coli в Англії», опублікованому в The Lancet.

Оскільки стійкість до протимікробних препаратів є серйозною проблемою для здоров’я у всьому світі, викликаною надмірним використанням антибіотиків, авторам було важливо зрозуміти, наскільки ефективна програма стимулювання зниження призначення антибіотиків. В ході дослідження його автори використовували поздовжні дані про бактеріємії для пацієнтів, зареєстрованих у терапевта в Національній службі охорони здоров’я Англії, і пацієнтів з бактеріємією E. coli, виділених в рамках національної програми обов’язкового епіднагляду в період з 1 січня 2013 р. по 31 грудня 2018 р.

Вчені пов’язали ці дані з даними про тестування на чутливість до протимікробних препаратів E coli, отриманими в Системі спостереження другого покоління Міністерства охорони здоров’я Англії. Автори оцінили зміни в призначенні антибіотиків широкого спектру дії з плином часу і зміни частки випадків бактеріємії E. coli, в яких бактерії-збудники були стійкими до кожного антибіотика в окремо або до як мінімум одного з п’яти антибіотиків широкого спектру дії (коамоксіклав, ципрофлоксацин, левофлоксацин, моксифлоксацин, офлоксацин) після впровадження програми NHS England Quality Premium у квітні 2015 р.

Висновки.

До введення «Премії за якість», частота призначення антибіотиків для всіх п’яти антибіотиків широкого спектру дії збільшувалася зі швидкістю 0,2% на місяць. Після впровадження Quality Premium – спостерігалося негайне зниження загальної кількості призначень антибіотиків широкого спектру дії на 57%. Цей ефект зберігався до кінця періоду дослідження.

До введення програми мотивації лікарів, рівень стійкості принаймні до одного антибіотика широкого спектру дії збільшувався зі швидкістю 0,1% на місяць. При впровадженні Quality Premium – спостерігалося негайне зниження рівня стійкості як мінімум до одного антибіотика широкого спектру дії. Але незважаючи на те, що цей ефект також зберігався до кінця періоду дослідження, загальна тенденція залишалася висхідною. При вивченні довгострокового ефекту після впровадження Quality Premium було виявлено збільшення числа ізолятів, стійких принаймні до одного з п’яти протестованих антибіотиків широкого спектру дії.

Автори зробили висновок про те, що хоча втручання, спрямовані на зменшення використання антибіотиків, можуть привести до змін стійкості протягом короткого періоду, їх може бути недостатньо для зниження стійкості до протимікробних препаратів.

Більш детально ознайомитись з результатами дослідження можна за посиланням.

Як писала «МП» раніше, антибіотик для лікування хронічного болю в спині пройшов перший етап клінічних випробувань. Зокрема, британська компанія Persica Pharmaceuticals повідомила про успішне завершення першого етапу клінічних випробувань препарату для лікування хронічного болю в попереку, фактично коригуючого патологічні зміни хребта зсередини.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама