Для інноваційного лікування остеоартриту використовують стовбурові клітини

Дата створення: 20 Липня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Для інноваційного лікування остеоартриту використовують стовбурові клітини

Новий метод тестують фахівці Сіднейського університету (Австралія) спільно з колегами компанії «Сината Терапіалс» (Cynata Therapeutics), яка спеціалізується на терапевтичних технологіях та регенеративній медицині.

У дослідженні взяли участь близько 400 пацієнтів віком від 40 років, які страждають на хворобливий остеоартрит у колінах. Їм були введені ін’єкції стовбуровими клітинами в уражений суглоб. Як виявилося, це не тільки знімає біль, а й відновлює ушкодження.

— Стовбурові клітини можуть мутувати практично будь-який тип клітин в організмі та мають потенціал для відновлення пошкоджених суглобів. При остеоартриті запаленої або синовіальної оболонки клітини вивільняють велику кількість молекул, які допомагають стимулювати запалення та ініціювати структурні зміни, — пояснює професор медицини Девід Хантер, повідомляє портал ANSA.

Мета такого нововведення полягає в тому, щоб зменшити синовіт, запалення синовіуму, зупинити його прогрес та зменшити симптоми. Це дозволить не лише вилікувати остеоартрит, а й запустити процес регенерації.

Читайте також: Клітинна імунотерапія раку має великі перспективи у лікуванні онкохворих

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама