

Новий метод тестують фахівці Сіднейського університету (Австралія) спільно з колегами компанії «Сината Терапіалс» (Cynata Therapeutics), яка спеціалізується на терапевтичних технологіях та регенеративній медицині.
У дослідженні взяли участь близько 400 пацієнтів віком від 40 років, які страждають на хворобливий остеоартрит у колінах. Їм були введені ін’єкції стовбуровими клітинами в уражений суглоб. Як виявилося, це не тільки знімає біль, а й відновлює ушкодження.
— Стовбурові клітини можуть мутувати практично будь-який тип клітин в організмі та мають потенціал для відновлення пошкоджених суглобів. При остеоартриті запаленої або синовіальної оболонки клітини вивільняють велику кількість молекул, які допомагають стимулювати запалення та ініціювати структурні зміни, — пояснює професор медицини Девід Хантер, повідомляє портал ANSA.
Мета такого нововведення полягає в тому, щоб зменшити синовіт, запалення синовіуму, зупинити його прогрес та зменшити симптоми. Це дозволить не лише вилікувати остеоартрит, а й запустити процес регенерації.
Читайте також: Клітинна імунотерапія раку має великі перспективи у лікуванні онкохворих