До 2050 року кількість хворих на діабет збільшиться вдвічі: дослідження

До 2050 року кількість хворих на діабет збільшиться вдвічі: дослідження

Вчені провели масштабне дослідження у 204 країнах і дійшли висновку, що до 2050 року кількість хворих на діабет збільшиться більш ніж удвічі, до 1,3 млрд людей, пише журнал The Lancet.

Дослідники проаналізували 27 000 джерел даних для оцінки поширеності діабету, інвалідності та смертності від нього у 204 країнах з 1990 по 2021 рік. Це дозволило їм спрогнозувати захворюваність на діабет до 2050 року.

Експерти підрахували, що, якщо тенденція збережеться, то в деяких країнах, включаючи Північну Африку, Близький Схід та острови Тихого океану, кожен п’ятий страждатиме на діабет.

Діабет І та ІІ типів характеризується високим рівнем цукру в крові. Діабет І типу є аутоімунним захворюванням, при якому організм не може виробляти інсулін. Зазвичай він розвивається у дитячому чи підлітковому віці.

Діабет ІІ типу є захворюванням, яке розвивається через поступову резистентність до інсуліну та зазвичай діагностується у дорослих. За прогнозами, у найближчі три десятиліття буде поширено діабет ІІ типу.

Передбачається, що старіння населення та зростання ожиріння будуть двома ключовими факторами, що визначають зростання кількості хворих на діабет до 2050 року. Тому необхідно вживати широкомасштабних заходів для запобігання розвитку діабету ІІ типу.

Важливо пам’ятати, що наукові дослідження можуть продовжуватися, і до 2050 року можуть бути розроблені нові підходи до лікування та запобігання діабету. Тому розвиток нових технологій та ліків можуть відіграти важливу роль у зниженні негативних наслідків поширення цього метаболічного захворювання.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама