До 70% людей мають бактерію, яка може спричинити рак шлунка

Дата створення: 21 Квітня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
До 70% людей мають бактерію, яка може спричинити рак шлунка

Останні дослідження раку у Великобританії показали, що Heliobacter pylori може пошкодити тканини шлунка та дванадцятипалу кишку

Ризик мінімальний, але він є

Heliobacter pylori — це тип бактерій, які вражають слизову оболонку шлунка, що призводить до його запалення та розвитку пухлини.

За даними експертів, 50–80% людей, що народилися до 1950 року, інфіковано H. pylori. Це пов’язано з санітарними умовами того часу. Зараження бактеріями відбувається переважно у дитинстві через їжу та воду, внаслідок використання немитого посуду, загальних столових приладів, брудних іграшок. Бактерії можуть передаватися через поцілунки.

Найчастіше інфекція не дає жодних симптомів. Але бактерія, яка знаходиться у шлунку, може викликати запалення тканин шлунка та дванадцятипалої кишки або виразку у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту.

Трапляється, що бактерія викликає тяжкий хронічний атрофічний гастрит. Запалення та виразка шлунка підвищують ризик розвитку раку шлунка. Однак це буває рідко: один-три випадки на 100 інфікованих. Вчені пояснюють це вірулентністю H. pylori. І ризик розвитку раку шлунка у людей, інфікованих H. pylori, збільшується при курінні та неправильному харчуванні.

Як позбутися H. Pylori

Наявність H.pylori можна знайти за допомогою аналізів крові та дихальних проб. Також при обстеженні проводять ендоскопію, яка дозволяє оглянути слизову оболонку шлунка, або біопсію.

Найбільш ефективним методом лікування є повне видалення бактерій зі слизової оболонки шлунка. З цією метою інфікованому хворому призначають антибіотики, а ефективність лікування становить 90%.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама