

На думку експертів Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP) та Італійського товариства артеріальної гіпертензії (SIIA), такий метод нормалізації кров’яного тиску ефективніший, ніж дієта
Відомо, що періодонтит пов’язаний з вищим ризиком розвитку високого кров’яного тиску.
— Гіпертонія вражає від 30% до 45% дорослого населення, а пародонтит — понад 50% людей. При цьому у людей, у яких спостерігається важка форма періодонтиту, удвічі підвищується ризик гіпертонії. Однак багато досліджень показують, що правильний догляд за ротовою порожниною, при якому на 30% зменшується кровоточивість ясен, дозволяє знизити рівень кров’яного тиску на 11 мм рт. ст., — розповідає президент SIdP Нікола Марко Сфорца.
Так, у дослідженні, про яке повідомляється у спільному звіті SIdP та SIIA, взяли участь 100 гіпертоніків з захворюваннями ясен. 50 з них зазнали вищої піддесневої гігієни, тобто глибокого чищення кишень та професійної гігієни порожнини рота, а решта 50 осіб — простого поверхневого чищення порожнини рота. Через два місяці в учасників першої групи лікування пародонту призвело до зниження артеріального тиску на 11 мм рт. ст. Це вдвічі перевищує ефективність дієти з низьким вмістом натрію.
— Періодонтит впливає на ендотеліальну тканину, що вистилає артерії. Вона стає менш еластичною та здатною адаптуватися, коли серце хитає кров. Це призводить до підвищення артеріального тиску. З цієї причини, крім приймання антигіпертензивних препаратів та дотримання дієти, необхідний правильний догляд за ротовою порожниною, — пояснив експерт SId Лука Ланді, передає інформаційне агентство ANSA.
Вчені зазначають, що стоматолог може ідентифікувати у пацієнтів з запаленням ясен ризик розвитку гіпертонії. З іншого боку, терапевтам при обстеженні пацієнтів слід цікавитися станом здоров’я їх порожнини рота, щоб виключити ризик розвитку пародонтиту.
Читайте також: Неприємний запах з рота може бути симптомом серцевих захворювань: дослідження