Догляд за ротовою порожниною захищає від розвитку деменції

Хвороба Альцгеймера — це нейродегенеративне захворювання, пов’язане із втратою пам’яті, когнітивним погіршенням та змінами у поведінці у пацієнтів. Нещодавні дослідження показали, що існує зв’язок між захворюванням ясен, пародонтозом, і з підвищеним ризиком розвитку деменції в літньому віці.
Вчені Японії провели дослідження за участю 172 добровольців віком від 55 років. Вони виявили, що захворювання ясен та втрата зубів пов’язані зі зменшенням розмірів гіпокампа — області мозку, відповідальної за пам’ять. Вона часто пошкоджена у пацієнтів із хворобою Альцгеймера.
Раніше проведені дослідження також вказували на те, що хронічне запалення в організмі може збільшити ризик розвитку деменції та призвести до скорочення гіпокампа, що є ознакою зменшення об’єму мозку.
Захворювання ясен, відоме як пародонтоз, викликає хронічне запалення в ротовій порожнині, яке може негативно впливати на гіпокамп через запальні процеси. Мікроби, що викликають захворювання ясен, можуть проникати в мозок та пошкоджувати нервову тканину. Крім того, втрата зубів може призвести до зменшення стимуляції жування, що може бути пов’язане зі скороченням гіпокампа.
Слід зазначити, що це дослідження не доводить причинно-наслідковий зв’язок між захворюванням ясен та усадкою мозку, а лише показує зв’язок між кількістю зубів, захворюваннями ясен та швидкістю скорочення гіпокампа. Це говорить про те, що дотримання гігієни ротової порожнини може захистити від захворювань головного мозку в літньому віці.