Доктор розповів, як без ліків упоратися з безсонням

Спробуйте давню техніку дихання 4–7–8. Вона заспокоює, регулює частоту серцевих скорочень та рівень артеріального тиску, що сприяє засипанню
Методика 4–7–8 була популяризована американським знаменитим лікарем Ендрю Вейлом у 2015 році. Однак вона не нова і походить від йоги, а точніше від пранаями, або мистецтва контролю дихання.
Фахівець з інтегративної медицини Клівлендської клініки (США) Мелісса Янг вважає, що техніка дихання 4–7–8 допомагає заспокоїти розум та тіло. Це пов’язано з тим, що, зосереджуючись на цифрах, ми забуваємо про проблеми та активуємо парасимпатичну нервову систему, що допомагає заспокоїтися.
Методика 4–7–8 також пов’язана з глибоким диханням. Поверхневе дихання, яке притаманно більшості людей, підвищує почуття тривожності, тоді як повільні вдихи допомагають заспокоїтися. Щобільше, ця техніка дихання знижує частоту серцевих скорочень та рівень артеріального тиску, що допомагає швидше заснути.
Як виконувати техніку дихання 4–7–8
- Помістіть кінчик язика за верхні зуби так, щоб він стосувався задньої частини двох передніх зубів.
- Зробіть глибокий видих, спороджуючи його хрипом.
- Повільно, подумки рахуючи до чотирьох, вдихніть через ніс.
- Затримайте дихання на 7 сек.
- Повільно, протягом 8 сек, видихніть, видаючи той же хрип, що і раніше.
— Обов’язково слідкуйте за поставою, коли виконуєте вправу. Ви повинні сидіти прямо. Коли ви освоїте цю техніку, можете виконувати її лежачи. Протягом першого місяця робіть не менше двох дихальних вправ на день і не більше чотирьох вдихів за сеанс. Перш ніж ви звикнете до них, може бути запаморочення або задишка, — додає Ендрю Вейл, цитує портал Gazeta.pl.
Читайте також: Безсоння