Домашня робота зменшує ризик деменції на 21%, а заняття спортом — на 35%

Дата створення: 04 Серпня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Домашня робота зменшує ризик деменції на 21%, а заняття спортом — на 35%

Щоденні зустрічі з рідними та друзями також перешкоджають появі цього розладу

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 55 млн осіб на землі страждають на деменцію, при цьому щорічно діагностується ще10 млн нових таких хворих. Вважається, що на розвиток цього захворювання впливає вживання нікотину та алкоголю, а також ожиріння, гіпертонія, діабет ІІ типу та інші фактори. Найбільш поширеною формою деменції є хвороба Альцгеймера (близько 60–70% випадків).

Фахівці давно довели, що фізична активність у середньому та старшому віці може запобігти чи уповільнити прогресування деменції. Дослідники з Сичуанського університету (Китай) вирішили дізнатися, які види фізичної та розумової діяльності найефективніше.

Вони проаналізували медичні дані британського біобанку 500 тисяч осіб. Середній вік учасників на момент початку експерименту становив 56,5 років. Їхнє здоров’я та фізична активність контролювалися понад десять років.

Крім вікових, генетичних факторів та спадкових навантажень, враховувалися вид фізичної активності, про які повідомляли учасники дослідження, а також розумова активність (використання електронних пристроїв, відвідування занять із навчання) та соціальні контакти. Протягом десяти років спостереження у 5185 осіб було діагностовано деменцію. Більшість із них були чоловіками з нижчим соціально-економічним статусом, вищим індексом маси тіла (ІМТ) та з такими захворюваннями, як гіпертонія.

Ризик розвитку деменції був набагато нижчим за фізичної та розумової активності. Дослідники підрахували, що регулярно заняття спортом знижує її ризик розвитку на 35%, а виконання домашньої роботи — на 21%. Щоденні зустрічі з друзями та сім’єю знижують прояви деменції на 15%.

Вищий ризик розвитку деменції, зазначають дослідники, був пов’язаний із відвідуванням пабу чи клубу і переглядом телевізора.

Результати дослідження опубліковані у журналі Neurology («Неврологія»).

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама