Дорослішання дітей поруч з курцями підвищує в них ризик артриту в дорослому віці

Дата створення: 07 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Дорослішання дітей поруч з курцями підвищує в них ризик артриту в дорослому віці

Зв’язок між курінням батьків в дитинстві і ревматоїдним артрит (РА) їх дітей у дорослому віці – може виходити за рамки ревматології. Такі висновки були зроблені в ході дослідження авторства Джеффрі А. Спаркс (старший автор дослідження), опублікованого в журналі Arthritis & Rheumatology.

Як інформує Healthing, у дослідженні також розглядається «потенційний прямий вплив» з подальшим підвищенням ризику РА серед дітей, які самі стають курцями в зрілому віці. Дослідження показало, що пасивне куріння батьків у дитинстві збільшує ризик розвитку серопозитивного ревматоїдного артриту (РА) на 75 відсотків в більш пізньому віці у їх дітей.

У роботі, опублікованій в журналі Arthritis & Rheumatology, цей зв’язок описується як «потенційний прямий вплив» з подальшим збільшенням ризику РА серед дітей, які самі стають курцями у зрілому віці.

Щоб вивчити це питання, дослідники проаналізували дані 90 923 жінок, включених в дослідження «Здоров’я медсестер II», оновлену базу даних жінок-медсестер, створену в 1989 р. Вони розділили пасивне куріння на три категорії: куріння матері під час вагітності, куріння батьків в дитинстві та прожиті роки з курцями до моменту повноліття. Навіть після того, як наслідки особистого куріння були виключені з аналізу, пасивний вплив сигаретного диму в дитинстві призвів до 75-відсоткового збільшення ризику серопозитивного РА.

За даними Управління громадської охорони здоров’я Канади, ревматоїдний артрит є найбільш поширеним хронічним запальним захворюванням суглобів у Канаді та однією з основних причин інвалідності в усьому світі. Люди з аутоімунним захворюванням, яке виникає, коли імунна система помилково атакує тканини, що вистилають суглоби тіла, викликаючи хворобливий запалення, стикаються з більш високим ризиком смерті, ніж населення в цілому, через супутні захворювання, пов’язаних з РА. Близько 400 000 канадців в даний час живуть з РА та ще 23 000 або близько того діагностуються щорічно цю хворобу. Крім болю в суглобах і скутості, симптоми захворювання включають втому і запалення в областях тіла за межами суглобів.

Як писала «МП» раніше, антибіотик для лікування хронічного болю в спині пройшов перший етап клінічних випробувань.

Зокрема, британська компанія Persica Pharmaceuticals повідомила про успішне завершення першого етапу клінічних випробувань препарату для лікування хронічного болю в попереку, фактично коригуючого патологічні зміни хребта зсередини.

Про проблематику впливу бактеріальної інфекції на хронічний біль у попереку і її лікування антибіотиками повідомляється в статті «Хронічний біль в попереку, бактеріальна інфекція і лікування антибіотиками», опублікованій в Sciencedirect.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама