Дослідники говорять лікарям: «Припиніть прописувати гідроксихлорохін від COVID-19»

Дослідники говорять лікарям: «Припиніть прописувати гідроксихлорохін від COVID-19»

У 2021 р. тільки у Сполучених Штатах було виписано понад 560 000 рецептів гідроксихлорохіну для профілактики, постконтактного лікування та безпосередньо лікування COVID-19. З початку лютого 2020 р. США були епіцентром пандемії та залишаються світовим лідером по захворюваності та смертності. У 2020 р. було виписано 890 000 рецептів на гідроксихлорохін, що в дев’ять разів більше, ніж в попередні роки.

У коментарі, опублікованому в The American Journal of Medicine, дослідники з Медичного коледжу Шмідта при Атлантичній університеті Флориди та співавтори проводять огляд недавніх великих рандомізованих досліджень і представляють оновлений мета-аналіз гідроксихлорохіну в постконтактній профілактиці, а також у госпіталізованих пацієнтів.

«Оновлені рандомізовані дані надають ще більш сильну підтримку думки про необхідність припинення призначення гідроксихлорохіну для профілактики або лікування COVID-19», – вважає Чарльз Х. Хеннекенс, доктор медичних наук, старший автор, перший професор сера Річарда Долла та старший науковий співробітник, радник Медичного коледжу ім. Шмідта FAU.

Як відзначають автори, ризики гідроксихлорохіну для пацієнтів з COVID-19 значно вищі, тому що смертельні серцево-судинні ускладнення через цей препарат набагато вищі у літніх пацієнтів та пацієнтів з існуючим серцево-судинними захворюванням, які частіше зустрічаються у чоловіків.

«Передчасні та передбачувані смертельні випадки будуть і далі відбуватися, якщо люди будуть приймати гідроксихлорохін і не будуть вакцинуватися та носити маски», – вважає пан Хеннекенс.

Більш детально з висновками дослідників можна ознайомитися за посиланням.

Як нещодавно писала «МП», в Україну будуть доставлені інноваційні ліки від коронавірусу з США.

Мова про препаратах Бамланівімаб (Bamlanivimab) і Етесевімаб, які отримали схвалення від FDA для застосування пацієнтам середнього та легкого ступеня перебігу Covid-19. У МОЗ уточнили, що дані препарати рекомендовано приймати пацієнтам, у яких є ризик важкого перебігу хвороби.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама