Дослідники виявили залежність між віком породіллі й ризиком розвитку раку грудей

Дослідники Імперського коледжу Лондона проаналізували генетичні мутації в клітинах молочних залоз 29 жінок і стривожилися: у матерів, які народили першу дитину після 35 років, підвищується ймовірність розвитку раку молочної залози. Чому?
У грудях зрілих матерів утворюються різні скупчення клітин, що мутували. Зазвичай вони нешкідливі, але іноді можуть переростати у ракові поразки.
— У молочних залозах, як і в інших органах, з віком накопичується безліч мутацій. Вагітність є додатковим фактором ризику. Це означає, що чим пізніше жінка вирішує народити дитину, тим більша ймовірність того, що у неї можуть відбутися небезпечні зміни в клітинах молочної залози порівняно з іншими породіллями, — пояснює керівник дослідження Б’янкастелла Серезер, передає Radio ZET.
Всупереч цього вважається, що народження дитини та грудне вигодовування знижує загальний ризик розвитку захворювання. До того ж, згідно зі статистикою, жінок після 30 років, які стали матерями, всього на 5% більше, ніж бездітних жінок віком від 35 років. Це означає, що у них ризик розвитку раку молочних залоз становить лише 5%. Однак, на думку вчених, він зберігається упродовж п’яти-десяти років.