Дослідження британських і американських учених виявили зниження розумових здібностей пацієнтів, які важко перехворіли CОVID-19

Дата створення: 31 Серпня 2021
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Дослідження британських і американських учених виявили зниження розумових здібностей пацієнтів, які важко перехворіли CОVID-19

Результати роботи британських та американських вчених «Когнітивний дефіцит у людей, що вилікувалися від COVID-19» говорять про те, що у пацієнтів, які перенесли коронавірусние захворювання спостерігається когнітивний дефіцит (зниження пам’яті, розумової працездатності та інших когнітивних функцій, у порівнянні з вихідним рівнем – індивідуальною нормою). Підсумки цього дослідження були опубліковані в журналі The Lancet в кінці липня 2021 р.

Вчені проаналізували дані 81 337 учасників, з яких приблизно 12 тис. перенесли COVID-19. Всі вони пройшли тест розумових здібностей Great British Intelligence Test в період з січня по грудень 2020 р.

Дослідження показало істотне зниження інтелекту після перенесеного COVID. При цьому найбільш виражено когнітивним дефіцитом почали страждати ті пацієнти, які перехворіли CОVID-19 у важкій формі та були підключені до апарату ШВЛ.

У дослідженні, зокрема, зазначається, що «когнітивний дефіцит мав значний ефект для людей, які були госпіталізовані (N = 192). Для негоспіталізованим випадків, у яких було біологічне підтвердження інфекції COVID-19, показник N = 326».

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама