Дослідження виявило зв’язок між вживанням антибіотиків та зростанням раку грудей

Дата створення: 17 Вересня 2021
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
Дослідження виявило зв'язок між вживанням антибіотиків та зростанням раку грудей

Дослідники з Інституту Квадро і Університету Східної Англії (UEA) виявили, що лікування мишей антибіотиками широкого спектру дії збільшує швидкість росту їх пухлин раку грудей. Додатково до цього вони також виявили збільшення розміру вторинних пухлин, які збільшувалися в додаткових органах при поширенні раку.

У цьому дослідженні дослідницька група використовувала суміш з п’яти антибіотиків і антибіотик широкого спектру дії цефалексин, щоб вивчити, як порушення здорового балансу бактерій в кишечнику впливає на зростання раку грудей у ​​мишей.

За словами дослідників, використання антибіотиків призвело до втрати корисних видів бактерій, що викликало прогресування росту пухлини.

Подальше дослідження привело команду до відкриття типу імунних клітин, відомих як гладкі клітини (відомі як «тучні клітини»), які були виявлені в більшій кількості в пухлинах раку грудей у ​​мишей, які отримували антибіотики.

«Це свідчить про те, що гладкі клітини можуть брати участь в більш швидкому зростанні раку грудей, який виникає в результаті використання антибіотиків», – наголошується в дослідженні.

Дослідники продовжать даний напрямок роботи, щоб зрозуміти: звідки відбувається збільшення огрядних клітин і чому руйнування кишкових бактерій викликає збільшення цієї імунної клітини.

«Наше дослідження показало, що втрата «хороших» бактерій в кишківнику в результаті використання антибіотиків може призвести до збільшення швидкості росту раку грудей», – сказав Стівен Робінсон, керівник групи в Quadram Institute і керівник досліджень в UEA.

«Ми вважаємо, що в цьому механізмі є складний імунний елемент, що включає гладкі клітини, тип клітин, роль яких у багатьох ракових захворюваннях ще повністю не вивчена. Тому майбутні дослідження будуть зосереджені на розумінні можливої ​​ролі цих клітин, а також на вивченні ефектів введення пробіотиків в експериментальні моделі, які ми використовуємо», – додав він.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама