Дослідження визначило час та рівень ефективності різних видів масок для захисту від Соvid-19

Дата створення: 07 Вересня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Дослідження визначило час та рівень ефективності різних видів масок для захисту від Соvid-19

Дослідники Глобального центру досліджень чистого повітря в графстві Суррей (GCARE) проаналізували: ефективніть масок для обличчя для захисту від Соvid-19 і те, як довго можна носити маску.

Як інформує News-medical, високі показники еффективности і тривалості використання показали медичні маски для обличчя.

В умовах лабораторного дослідження були проаналізовані 11 масок. Дані аналізу показали, що через певну кількість часу фільтри на внутрішньому покритті маски забиваються частинками аерозолю. Під час носіння маски, також збільшується опір (спротив) диханню. Рекомендований час використання маски визначається шляхом виявлення точки перетину між проникненням частинок аерозолю і рівнем опору для дихання.

Найвищі результати показали респіраторні маски, які дають захист 97% і можуть бути використані від 3,2 до 9,5 годин. На почесному другому місці – медичні маски. В ході дослідження було підтверджено, що вони на 81% ефективні проти частинок, що містять вірус. Рекомендований час носіння медичної маски від 2,6 до 7,3 годин. Найменш ефективними, як і прогнозувалося, виявилися маски ручної роботи: їх можна використовувати 4-8,8 годин, ефективніть масок ручної роботи складає лише 47 відсотків.

Прашант Кумар, старший автор дослідження, директор-засновник GCARE, за підсумками дослідження сказав: «хоча вакцинація є ключем до боротьби з Covid-19, носіння маски для обличчя також має важливе значення. Маска для обличчя – це не тільки захист себе, а й захист всіх оточуючих. Хоча будь-яка маска для обличчя краще, ніж бути без маски, наше дослідження спрямоване на те, щоб надати широкому загалу чітку і точну інформацію, щоб вони могли приймати обгрунтовані рішення у виборі маски для обличчя, адже боротьба з Covid-19 ще триває».

Нещодавно «МП» також писала про результати дослідження, згідно з яким дві дози вакцини мають вирішальне значення для захисту від штаму Delta: Pfizer-BioNTech ефективний на 88%, Oxford-AstraZeneca – на 67%.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама