Достатньо з’їдати два фрукти на день, щоб знизити ризик діабету

Дата створення: 09 Лютого 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Достатньо з'їдати два фрукти на день, щоб знизити ризик діабету

А ось соки не мають таких профілактичних властивостей

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), близько 422 мл людей на землі страждають на цукровий діабет. Від цього захворювання та викликаних ним ускладнень щороку помирає понад 2,2 млн. І при цьому кількість таких хворих з кожним роком зростає.

Лікарі радять пацієнтам із «цукровою» недугою дотримуватися правильного харчування та більше споживати овочі та фрукти. Але чи можуть вони зупинити ризик розвитку діабету? Цим питанням поставилися фахівці Університет Едіт Коуен (Австралія). Вони проаналізували дослідження, проведені вченими Інституту серця та діабету Бейкера за участю 7675 австралійців. Виявилося, ті з них, хто щодня з’їдав не менше двох фруктів, були схильні до ризику цукрового діабету на 36% менше у порівнянні з тими, хто споживав менше половини порції на день.

— Споживання фруктів сприяє тому, що підшлункова залоза починає менше виробляти інсуліну, що призводить до зменшення рівня глюкози у крові. Це дуже важливо, адже гіперінсулінемія, яка супроводжується ушкодженням сосудів, розвивається не лише при діабеті, а й гіпертензії, ожирінні, серцевих захворюваннях, — сказав керівник дослідження Нікола Бондонно, повідомляє Radio ZET.

Замінити фрукти соками не вдасться. Вони не мають такого профілактичного ефекту, тому що містять менше харчових волокон й більше цукру, ніж фрукти.

Результати дослідження опубліковані у Журналі клінічної ендокринології та метаболізму.

Читайте також: При діабеті допоможуть зелені банани, а при виразці шлунка — жовті

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама