Дві прості вправи позбавлять запаморочення після різкого вставання: вчені

Дві прості вправи позбавлять запаморочення після різкого вставання: вчені

За оцінками лікарів, на такий стан скаржаться близько 40% людей у ​​світі

Сіли-встали

У вас коли-небудь паморочилося в голові, коли ви різко вставали? Це дуже поширене явище, особливо у тих людей, які довго лежать або сидять, а також у тих, хто недостатньо п’є води або приймає певні ліки, у тому числі діуретики або судинорозширювальні засоби.

В основі цього явища лежить ортостатична гіпотензія, тобто різке падіння артеріального тиску (АТ) при зміні положення, що перешкоджає надходженню достатньої кількості крові до мозку. Причин її появи багато, у тому числі, крім перерахованих вище, артеріальна гіпертензія, проблеми з серцем, захворювання центральної та периферичної нервової системи тощо.

Ортостатичну гіпотензію діагностують шляхом вимірювання артеріального тиску у положенні лежачи та сидячи. Якщо вона виникає через гіпотонію, тобто знижений артеріальний тиск, або інші захворювання, лікується першопричина. Якщо через тривале перебування в одному положенні, —рекомендується повільне вставання.

Ризик  — мінімальний

Канадські вчені виявили, що люди, які після тривалого сидіння перед тим, як підвестися, виконують прості вправи з підйомом колін та/або схрещеними ногами, рідше відчувають запаморочення через раптове падіння артеріального тиску.

Фахівці провели дослідження за участю 22 жінок. Всі вони при різкій зміні положення зазнавали запаморочення щонайменше чотири рази на місяць. При попередньому обстеженні з’ясувалося, що в деяких у них при вставанні систолічний АТ падало до 30 мм рт.ст.

Респондентам запропонували після тривалого сидіння на стільці спочатку зробити кілька рухів. Вперше вони повинні були встати відразу; вдруге — спочатку підняти коліна вгору та потім встати; втретє вставши, схрестити ноги й напружити м’язи ніг і сідниць. Виявилося, що після виконання останньої вправи ризик запаморочення був найнижчим.

Таким чином, ці прості вправи, які включають підйом колін перед встанням або схрещування ніг і напруга м’язів після вставання, знижують ризик запаморочення.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама