Двохвилинний тест може точно виявити вагінальні бактерії, пов’язані з передчасними пологами

Дата створення: 03 Листопада 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Двохвилинний тест може точно виявити вагінальні бактерії, пов'язані з передчасними пологами

Дослідники виявили, що двохвилинний тест може виявити вагінальні бактерії, пов’язані з передчасними пологами, вказуючи на можливий спосіб виявлення вагітних жінок з підвищеним ризиком передчасних пологів.

За даними некомерційної організації March of Dimes, у США приблизно кожна десята дитина народжується недоношеною. Недоношені діти (до 37 тижнів вагітності) схильні до підвищеного ризику проблем зі здоров’ям, що зачіпають легені, серце, мозок і очі, особливо якщо вони народилися дуже рано.

Webmd пише, що часто причина передчасних пологів невідома. Але певні фактори наражають вагітних жінок на більший ризик.

Новий тест фокусується на одному факторі: мікробіомі піхви. Мікробіом – це зібрання трильйонів бактерій та інших мікробів, які зазвичай населяють тіло. У таких областях, як кишківник, різноманітність цих мікробів вважається здоровим. Однак у піхві однорідність, з величезним переважанням бактерій Lactobacillus є маркером доброго здоров’я.

Дослідження пов’язують менш здоровий вагінальний мікробіом із підвищеним ризиком передчасних пологів.

Коментарі

«Ми думаємо, що вагінальний мікробіом може впливати на ризик передчасних пологів декількома способами», – сказав Девід Макінтайр, дослідник з Імперського коледжу Лондона, який керував новим дослідженням.

Він пояснив, що в деяких випадках патогенні (погані) бактерії можуть підніматися репродуктивними шляхами та інфікувати матку, плаценту або плодові оболонки, викликаючи передчасні пологи.

І щоразу, коли існує велика різноманітність вагінальних мікробів, це можуть бути і шкідливі. Є свідчення того, що такі зміни можуть спричинити запалення, яке призводить до «дозрівання» шийки матки, пояснив Макінтайр. Навпаки, ранні дослідження показують, деякі «хороші» бактерії Lactobacillus можуть допомогти запобігти накопиченню патогенних бактерій і придушити запалення.

«МП» також писала про результати дослідження, яке визначало, чи може вакцинація від коронавірусу вагітних нести ризик мимовільного аборту.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама