Ефективність нової вакцини проти малярії становить понад 75%

Дата створення: 17 Квітня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Ефективність нової вакцини проти малярії становить понад 75%

Це перевищує поріг, встановлений Всесвітньою організацією здоров’я (ВООЗ)

Вчені Оксфордського університету (Велика Британія) розробили протималярійну вакцину, яка отримала дозвіл на використання в Гані.

Щорічно малярія вбиває понад 500 тисяч людей у всьому світі. Половина з них — діти віком до 5 років, переважно з країн Африки.

Нова вакцина R-21/Matrix-M є другою вакциною проти малярії, схваленої у всьому світі, та першою, ефективність якої перевищує 75%. Вона була дозволена для використання лікування дітей віком від 5 місяців до трьох років, які входять до групи ризику. Крім того, може вироблятися у великих масштабах та з низькими витратами, що робить доступними сотні мільйонів доз у африканських країнах, де ймовірність зараження малярію залишається високою.

Нова вакцина містить Matrix-M — ад’ювант, що виробляється Novavax. Його основним компонентом є сапонін, який посилює імунну відповідь.

З 2000 по 2019 рік смертність від малярії у всьому світі неухильно знижувалась, але залишається високою у 31 африканській країні. На чотири з них припадає трохи більш ніж половини випадків смертності від малярії. Це — Нігерія, Демократична Республіка Конго, Нігер і Об’єднана Республіка Танзанія.

Читайте також: Кліщовий енцефаліт може спричинити порушення мови та епілепсію: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама