Ефективність вакцин від Covid-19 проти варіанту штаму Delta

Ефективність вакцин від Covid-19 проти варіанту штаму Delta

Наскільки ефективні вакцини від коронавірусу, що застосовуються у світі для захисту від варіанту B.1.617.2 (Delta) – було вивчено в ході дослідження, опублікованого в авторитетному медичному виданні the New England Journal of Medicine (NEJM).

Як відзначають автори дослідження, його актуальність дуже висока. Адже варіант B.1.617.2 (дельта) був вперше виявлений в Індії ще у грудні 2020 р. і став найбільш часто реєстрованим варіантом в країні. З кінця березня 2021 р. в Індії спостерігався сплеск випадків захворювання, який на початку травня 2021 р. досяг більше 400 000 випадків і 4000 смертей щодня. А станом на 19 травня 2021 р. цей варіант був виявлений у 43 країнах по всьому світу. При цьому ефективність вакцин BNT162b2 і ChAdOx1 nCoV-19 проти штаму Delta залишалася маловивченою.

Автори дослідження використовували схему «випадок-контроль» з негативним результатом тесту для оцінки ефективності вакцинації проти симптоматичного захворювання, викликаного дельта-варіантом або переважаючим штамом (B.1.1.7 або альфа-варіант) протягом періоду, коли дельта-варіант почав циркулювати. Варіанти були ідентифіковані з використанням секвенування і на основі статусу гена шипа (S). Дані по всіх випадках Covid-19 з послідовністю симптомів в Англії використовувалися для оцінки частоти випадків з будь-яким варіантом, відповідно до статусу вакцинації пацієнтів.

Отримані результати.

За результатами дослідження було виявлено, що ефективність після однієї дози вакцини Pfixer (BNT162b2) або AstraZeneca (ChAdOx1 nCoV-19) була помітно нижче серед осіб з дельта-варіантом (30,7%), ніж серед осіб з альфа-варіантом (від 45 , 5 до 51,7%). Результати були аналогічними для обох вакцин.

З вакциною BNT162b2 ефективність двох доз склала 93,7% серед осіб з альфа-варіантом і 88,0% серед осіб з дельта-варіантом. З вакциною ChAdOx1 nCoV-19 – ефективність двох доз була на рівні 74,5% серед пацієнтів з альфа-варіантом та 67,0% – серед хворих з дельта-варіантом.

Були відзначені лише незначні відмінності в ефективності вакцини для дельта-варіанту, у порівнянні з альфа-варіантом після отримання двох доз вакцини. Абсолютні відмінності в ефективності вакцини були більш помітними після отримання першої дози. Це відкриття, на думку авторів дослідження, підтримає зусилля щодо максимального використання вакцинації двома дозами серед вразливих груп населення.

Як писала «МП» раніше, вакцина Pfizer/BioNTech COVID-19 забезпечує знижену захист.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама