Ефірні олії корисні для здорового сну: дослідження

Ефірні олії корисні для здорового сну: дослідження

За оцінками Національного фонду сну, близько 75% людей у світі не висипаються. Хронічне безсоння призводить до появи фізичних, психічних та психологічних симптомів. Ефірні олії покращують якість сну та когнітивні функції, у тому числі пам’ять, пише журнал Frontiers («Кордони»).

Вчені провели дослідження за участю 43 добровольців віком від 60 до 85 років. З них 20 учасників щоночі проходили двогодинну аромотерапію. Сім різних ароматичних масел розсіювалися через кімнатний дифузор, що обертається, по одному щоночі. Експеримент тривав пів року.

Як показали результати, у 20 добровольців спостерігалося покращення когнітивних здібностей на 226%. Фахівці пояснюють це тим, що нюх безпосередньо пов’язаний з пам’яттю. На відміну від інших почуттів, таких як зір і слух, нюхові нерви безпосередньо пов’язані зі шляхом білої речовини в мозку — гачкуватим пучком, який відіграє важливу роль у навчанні та кодуванні пам’яті.

Дослідники вважають, що нюхова стимуляція безпосередньо не впливає на галузі мозку, відповідальні за контроль сну. Проте використання натуральних ароматів може поглибити повільний сон, який вважається спокійною частиною циклів сну.

Найефірнішою олією для поліпшення сну є лаванда. Такі ефірні олії, як жасмин, троянда, ромашка, допомагають зменшити рівень тривоги та ризик розвитку депресії.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама