Експериментальна вакцина проти туберкульозу може врятувати мільйони життів

Дата створення: 14 Березня 2023
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Експериментальна вакцина проти туберкульозу може врятувати мільйони життів

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), близько 10 млн людей у світі страждають від туберкульозу, а щороку від нього помирає понад 1 млн пацієнтів. Але є ймовірність того, що це небезпечне захворювання буде переможено. Вчені Інституту доступу до передового здоров’я (США) працюють над створенням вакцини, яка обіцяє стати ефективнішою за нинішню

Вакцину проти туберкульозу (БЦЖ), яка застосовується сьогодні, було створено у 1921 році. Вона містить ослаблені бацили великої рогатої худоби та проста у застосуванні. Проте лікарі давно говорили про необхідність створення нової протитуберкульозної вакцини з найкращими параметрами.

Американські вчені створили температурно-стабільну експериментальну вакцину проти туберкульозу під назвою ID93+GLA-SE. Вона безпечна та стимулює як антитіла, так і клітинну відповідь імунної системи.

Ця рекомбінантна субодинична вакцина використовує чотири білки бактерії палички Коха та ад’ювант GLA-SE, який стимулює імунну систему.

Вакцина не вимагає попереднього охолодження: достатньо її розвести водою безпосередньо перед ін’єкцією. Це дозволить її легше зберігати та транспортувати.

Проведені клінічні випробування вакцини за участю 22 добровольців показали, що вона стимулює сильну відповідь Т-клітин та виробляє вищі рівні антитіл у крові, ніж нинішня вакцина.

Дослідження опубліковано у журналі Nature Communications («Комунікації про природу»).

Читайте також: Навіть невелике забруднення повітря збільшує ризик появи серцевого нападу на 10%: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама