Експерт назвав ранні симптоми хвороби Альцгеймера

Експерт назвав ранні симптоми хвороби Альцгеймера

Зараз 44 млн людей у всьому світі страждають від хвороби Альцгеймера. Його початкові симптоми часто не беруться до уваги, але згодом прогресують і призводять до церебральної деменції, тобто втрати пам’яті та погіршення мислення.

Хворобу Альцгеймера важко діагностувати, особливо у ранніх стадіях. Вчені Університетського коледжу Лондона (Великобританія) вирішили оцінити, як змінюється хода за перших симптомів хвороби Альцгеймера.

Експерти провели дослідження за участю 43 пацієнтів з помірними когнітивними порушеннями та 36 літніх здорових людей. До контрольної групи увійшли 30 молодих та здорових добровольців.

Усі учасники здійснили віртуальну прогулянку з використанням VR-окулярів. Вони йшли вказаним шляхом і час від часу змінювали один одного. По дорозі назад їм довелося долати маршрут самостійно. Це дозволяло перевірити їхні навігаційні навички.

Як виявилося, учасники на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера мали проблеми при ходьбі. Вони переоцінювали свої можливості у поворотах, а також змінювали свій напрямок. В інших добровольців такого взаємозв’язку немає.

Керівник дослідження доктор Андреа Кастеньяро зазначив, що раннім симптомом хвороби Альцгеймера є труднощі при ходьбі, особливо порушення координації.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама