Експерт пояснила, чи корисне безалкогольне вино

Експерт пояснила, чи корисне безалкогольне вино

Лікарі давно б’ють на сполох: безпечної дози алкоголю не існує. Келих вина на день хоч і цілюще впливає на кровоносну систему, але підвищує ризик розвитку серйозних захворювань, у тому числі психічних. Однак є спосіб насолодитися смаком вина, не ризикуючи на своє здоров’я: пити безалкогольне вино.

Дослідники Університету Раскіна (Великобританія) сім років спостерігали за 450 добровольцями, які весь цей час пили безалкогольне вино. Виявилося, що за цей час у них знизився ризик розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС).

Експерти пояснюють це тим, що у безалкогольному вині містяться антиоксиданти, які перешкоджають ушкодженню кровоносних судин. Крім того, вони знижують рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину, що зменшує ймовірність появи атеросклерозу та серцево-судинних захворювань.

— Крім того, безалкогольне вино містить удвічі менше калорій, ніж алкогольне. Так, в одній його склянці всього 35 ккал, тоді як у просіко — 75 ккал! У безалкогольному вині залишаються всі цінні поліфенольні сполуки, з нього виводиться лише спирт, — пояснює професор біохімії, дієтолог Єва Стаховська, повідомляє Radio ZET.

Також, за словами фахівця, червоне безалкогольне вино є цінним джерелом ресвератролу — інгредієнта, який отримується зі шкірки винограду. Воно має противірусну, протигрибкову, антибактеріальну та протизапальну дію.

Тож якщо ви хочете червоне вино — вибирайте безалкогольний варіант.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама