Експерт пояснив, чому ми так любимо шоколад

Дата створення: 23 Січня 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Експерт пояснив, чому ми так любимо шоколад

Вчені Школи харчових наук та харчування та Університету Лідса (Великобританія) розшифрували фізичний процес, який відбувається у роті, коли шоколад перетворюється на емульсію з унікальним смаком

Як пояснюють фахівці, то задоволення, яке ви отримуєте, ласуючи шоколадом, пов’язане не лише його інгредієнтами, а й самою слиною або навіть поєднанням двох цих факторів. Левову частку складає молочний жир, який стикається відразу з язиком, як тільки ви кусаєте шоколад. У цей момент тверді частинки какао вивільняються та стають важливими з погляду тактильних відчуттів.

— Якщо шоколад містить до 50% молочного жиру, то у роті утворюються краплі, які дають нам особливе почуття. Саме цей жир має провідне значення, — пояснює професор колоїдних поверхонь у Школі харчових наук та харчування Анвеша Саркар, цитує портал Green Me.

Експерти хочуть розробити новий вид шоколаду, який матиме структуру класичного, але при цьому стане кориснішим. А для цього частинки какао мають бути покриті молочним жиром, що зробить шоколад смачнішим. Але як цього досягти?

За словами дослідників, темний шоколад може бути виготовлений «з тонкою структурою шару, з жиром, що покриває його поверхню та частинки», але при цьому всередині шоколаду не повинно бути багато молочного жиру. Якщо їм вдасться цього досягти, то, можливо, далі вчені працюватимуть над винаходом інших продуктів, таких як морозиво, сир або вершкове масло, зберігши смак яких, можна зменшити їх шкідливий вплив.

Читайте також: Шоколад зніме стрес, але може спричинити діабет

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама