Експерт пояснив, чим може бути небезпечним високий рівень «хорошого» холестерину

Експерт пояснив, чим може бути небезпечним високий рівень «хорошого» холестерину

Ліпопротеїни високої щільності (ЛПЗЩ), або так званий «хороший» холестерин, видаляють зайвий холестерин з крові та повертають його в печінку для обробки та виведення з організму. Крім цього, ЛПВЩ також можуть брати участь у транспортуванні інших ліпідів, таких як тригліцериди. Це може запобігти утворенню атеросклеротичних бляшок та розвитку атеросклерозу, що може призвести до інфаркту або інсульту. Однак це не означає, що всі люди, які мають в крові підвищений рівень ЛПВЩ, можуть забути про ризик розвитку атеросклерозу. 

— Усе залежить від структури молекул ЛПВЩ. Якщо вона правильна, то захищає людину від серцевого нападу, а якщо ні, то, навпаки, підвищує, — розповіла професор Інституту продовольства та харчування (Польща) Барбара Цибульська.

Виходить, що фракція ліпопротеїнів високої густини неоднорідна. Вона утворена різними молекулами, які більшою чи меншою мірою можуть містити білок, холестерин або фосфоліпіди. Тому неможливо випередити, який саме варіант ЛПВЩ має антиатеросклеротичні властивості, та як підвищити його концентрацію в крові.

Проте є й хороша новина. Фізична активність генерує активні, антиатеросклеротичні частки «хорошого» холестерину.

— Тренування протягом 30 хвилин допоможуть покращити концентрацію ЛПВЩ, що особливо важливо для людей, які схильні до розвитку серцево-судинних захворювань, — підкреслила професор Барбара Цибульська, цитує портал Medonet.

Оптимальний рівень ЛПВЩ у крові вважається захисним фактором від серцево-судинних захворювань. Рівень ЛПВЩ може бути підвищений у деяких людей з генетичних причин або внаслідок змін способу життя, таких як помірне вживання алкоголю, фізична активність та вживання здорової їжі.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама