Експерт розповів, як дефіцит магнію відбивається на стані кишківника

Магній іноді називають «елементом життя», і не дарма. Він допомагає перетворювати їжу на енергію, регулює кров’яний тиск і рівень цукру на крові. Від цього залежить і ритмічна робота серця
Магній також важливий для функціонування нервової системи, у тому числі для правильної провідності нервових імпульсів. Відомо, що він покращує настрій та підтримує пам’ять. Від нього значною мірою залежить і стан кісткової системи.
Доктор медичних наук Центру інтегративної медицини Клівлендської клініки (США) Наокі Умеда вважає, що турбота про правильний рівень магнію в організмі допомагає не лише підтримувати хороше здоров’я, а й упоратися зі стресом, мігрень чи м’язовими болями.
Нестача магнію викликає
- Швидку стомлюваність;
- втрату апетиту;
- м’язові спазми;
- нудоту;
- слабкість.
Хронічно низький рівень магнію може збільшити ризик розвитку гіпертонії, діабету ІІ типу та остеопорозу.
Експерт вважає, що важливо враховувати ще один маловідомий симптом дефіциту калію, який впливає на стан кишківника. Через нестачу магнію він не може нормально функціонувати, що викликає запори.
Магній важливий для кишківника з двох причин. Він стимулює та розслаблює його м’язи, забезпечуючи правильну перистальтику та, відповідно, спорожнення кишківника. По-друге, магній «затягує» воду в кишківник, що також підтримує їхню моторику і пом’якшує стілець, полегшуючи спорожнення.
Звичайно, дефіцит магнію — не єдина причина запорів. Необхідно враховувати й інші проблеми, у тому числі малорухливий спосіб життя та неправильне харчування. Однак про необхідність балансу цього мікроелемента також не слід забувати.