

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Biology Methods & Protocols» («Біологічні методи та протоколи»), до інфікування вірусом SARS-CoV-2 менше схильні самотні люди
Вчені опитали близько 30 000 інтернет-користувачів щодо факторів ризику зараження COVID-19. Вони включали стан здоров’я, спосіб життя, сімейний стан, споживання тютюну, громадську діяльність і т. д.
Виявилося, що 105 соціально-демографічних чинників впливають на ризик зараження COVID-19. Так, жителі мегаполісів, особливо жінки з вищою освітою, менше схильні до інфікування коронавірусної інфекції. У багатодітних сім’ях відзначався підвищений ризик зараження. І набагато нижче він був у одиноких людей, які були також менше схильні до важкої течії COVID-19. Наявність у будинку тварин, кішок чи собак, не впливало на ризик зараження, але позитивно позначалося на одужанні хворого.
При цьому вчені зазначили, що заняття спортом та приймання вітамінів, особливо вітаміну D, знижувало ризик зараження. А соціальне дистанціювання та часте миття рук мали слабкий захисний ефект. Зате запобігти розвитку небезпечної інфекції допомагають захисні маски для обличчя. На думку вчених, їх найчастіше носять люди, які мають такі хронічні захворювання, як діабет. Це допомагає уникнути інфікування. Однак у разі зараження у них спостерігається тяжчий перебіг COVID-19 через проблеми зі здоров’ям.
Читайте також: Антитіла лам використовують для створення ліків проти COVID-19