Експерти пояснили, чи можна пити зелений чай натще

Дата створення: 20 Лютого 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Експерти пояснили, чи можна пити зелений чай натще

Щоб скористатися перевагами цього ароматного напою для здоров’я, пийте його у певний час

Почніть ранок з чашки чаю

Зелений чай містить кофеїну менше, ніж чорний чай або кава, але він може покращити концентрацію уваги. Зелений чай має ще один важливий інгредієнт, якого немає у каві чи чорному чаї. Це L-теанін — амінокислота, яка нормалізує рівень холестерину в крові, покращує пам’ять та когнітивні функції, заспокоює.

— L-теанін та кофеїн працюють разом, що покращує функціональність головного мозку та підвищує настрій. При цьому вони не викликають негативних побічних ефектів, що спостерігаються при споживанні кави. З цієї причини випити вранці чашку зеленого чаю — це чудовий спосіб розпочати день, — пояснюють експерти, пише портал Healtline.

Згідно з дослідженнями, випита перед тренуванням чашка зеленого чаю збільшує спалювання жиру та зменшує ушкодження м’язів під час інтенсивних вправ.

Не запивайте чаєм їжу

Вчені не радять пити зелений чай під час їжі, він гальмує засвоєння певних поживних речовин. Краще насолоджуватися його смаком між прийманнями їжі. Дієтологи радять пити чай не менш як за дві години до або через дві години після їди.

Не пийте ввечері

Кофеїн, який міститься у зеленому чаї, може спричинити безсоння. Крім того, деякі люди страждають на гіперчутливість до кофеїну. Її симптоми включають почуття тривоги, знервованість, вищий кров’яний тиск.

Кофеїн також може викликати порушення сну, навіть якщо вживати його за шість годин до сну.

Може спричинити печію

Пити зелений чай натще небажано. Він містить дубильні речовини, на які деякі люди можуть мати індивідуальну реакцію. Таніни, що містяться у чаї, можуть викликати нудоту, печію або навіть біль у животі при чутливому шлунку. Не варто його пити натще тим, хто страждає на гастроезофагеальний рефлюкс та інші захворювання травної системи.

Читайте також: Зелений чай — найкорисніший напій для збереження молодості: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама