Експерти пояснили, чому ліки проти бронхіальної астми не допомагають деяким пацієнтам

Дата створення: 06 Січня 2023
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Експерти пояснили, чому ліки проти бронхіальної астми не допомагають деяким пацієнтам

Вчені Університету Рутерса та компанії Genetch (США) довели, що іноді у хворих з тяжкою формою астми при прийманні кортикостероїдів організм виробляє речовину, яка блокує дію цих препаратів

Дослідники зібрали зразки респіраторного епітелію трьох груп респондентів: здорових людей, пацієнтів з помірною астмою та хворих з тяжкою астмою. І проаналізували, які гени були активні у клітинах.

Виявилося, що у деяких пацієнтів кортикостероїди можуть спричиняти секрецію двох сполук в епітелії дихальних шляхів. Це — білки FGF, які є фактором росту фібробластів, і G-CSF, гранулоцитарні колонієутворюючі фактори росту. Саме ці два білки пригнічують протизапальну дію кортикостероїдів.

Щоб зрозуміти, як можна допомогти таким хворим, вчені провели досліди на лабораторних мишах. Вони заблокували у гризунів секрецію факторів FGF та G-CSF, завдяки чому кортикостероїди знову почали працювати.

— Ми знайшли механізм, який пояснює, чому пацієнти з тяжкою бронхіальною астмою не реагують на традиційну терапію. Якщо ми знайдемо нові методи лікування, які безпосередньо впливають на цей механізм, то зможемо відновити чутливість до стероїдів та покращити результати терапії багатьох хворих, — зазначив керівник дослідження, професор медицини Рейнольд Панеттьєрі-молодший, передає Radio ZET.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Translational Medicine («Наука Трансляційна медицина»).

Читайте також: Астма та запалення збільшують ризик серцевого нападу та інсульту: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама