Експерти сказали, чому не можна кричати на дітей

Виховання дитини може бути важким, і багато батьків часом не вистачає терпіння. Проте вчені сходяться на думці: підвищення голосу на дитину надає величезний вплив на емоційний розвиток дитини та не несе ніякої виховної цінності.
На думку дослідників із Коледжу Лондонського університету (Великобританія) та Університету Вінгейт у Північній Кароліні (США), крик на дітей — це не що інше, як словесна образа. Експерти проаналізували 166 досліджень та визначили важливі форми жорстокого поводження з дітьми.
- Фізичне насильство;
- сексуальні домагання;
- емоційне насильство;
- зневага.
Емоційне насильство включає такі форми поведінки, як крики, загрози, наклеп, глузування, приниження. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), емоційне насильство наразі є найпоширенішою формою жорстокого поводження з дітьми.
— Ці типи дій дорослих можуть бути такими ж згубними для розвитку дитини, як і фізичне та сексуальне насильство в дитинстві, — пояснюють вчені, передає Radio ZET.
Емоційне насильство може сприяти низькій самооцінці дитини. Щобільше, це підвищує ймовірність складності у спілкуванні з однолітками та розвитком депресії у дорослому віці.