Експерти назвали дієту, яка допоможе знизити розвиток раку грудей на 14%

Експерти назвали дієту, яка допоможе знизити розвиток раку грудей на 14%

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щороку 6 млн жінок гинуть від раку молочних залоз. Тільки у 2020 році ця пухлина була діагностована у 2,3 млн пацієнтів, що призвело до загибелі 685 000 жінок.

Дослідники з Університету Париж-Саклі (Франція) протягом 20 років спостерігали за 65 000 жінками, які перебувають у постменопаузі. Експерти хотіли зрозуміти, які продукти впливають на ризик розвитку раку молочної залози.

Для цього вони розділили рослинну їжу на дві групи. До першої віднесли здорові продукти: фрукти, овочі, горіхи, бобові, крупи, олію, каву та чай. До другої — шкідливі: картоплю, борошно, десерти, солодкі напої. І запропонували всім учасникам експерименту дотримуватися харчування зі споживанням здорових інгредієнтів. При цьому від них не вимагалося дотримуватися лише вегетаріанської дієти: м’ясо з раціону не виключалося.

Як показали результати, при такому харчуванні ризик раку молочної залози зменшувався на 14%. Але при виключенні з нього здорових продуктів підвищувався до 20%.

— Збільшення споживання корисних рослинних інгредієнтів та скорочення решти може сприяти у лікуванні всіх видів раку молочної залози, — зазначила керівник дослідження Санам Шах, передає Poradnik Zdrowie.

Правильне харчування може відігравати важливу роль у підтримці здоров’я та у боротьбі з раком молочної залози. Важливо пам’ятати, що харчування не може бути єдиним методом лікування раку молочної залози. Воно може допомогти відновити організм після хірургічних втручань, хімієтерапії або променевої терапії, а також знизити ризик появи рецидиву.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама