Експерти пояснили, чому поява зайвої ваги до 60 років не пов’язана із метаболізмом

Експерти пояснили, чому поява зайвої ваги до 60 років не пов'язана із метаболізмом

Вважається, що порушення обміну речовин погіршує регуляцію апетиту та засвоєння їжі, що призводить до накопичення зайвої ваги та розвитку ожиріння. Це збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та цукрового діабету ІІ типу. Проте вчені Абердинського університету (Шотландія) вважають, що метаболізм уповільнюється лише після 60 років, а отже, не може стати причиною появи зайвої ваги.

Експерти провели дослідження за участю 6400 осіб з 29 країн. Вони розрахували метаболізм учасників проєкту, починаючи з немовлят та закінчуючи 95-річними старими.

Виявилося, що у новонароджених до першого року їхнього життя швидкість обміну речовин на 50% вища, ніж у дорослих. Свого піка вона досягає в період статевого дозрівання людини, а потім до 20-річного віку сповільнюється. У віці від 20 до 60 років метаболічні зміни не відбуваються. Це говорить про те, що поява зайвої ваги в цей життєвий період пов’язана з калорійним харчуванням малорухливим способом життя.

Постійне зниження метаболізму із року спостерігається після 60 років. У людей похилого віку він стає повільніше на 26%, ніж у людей середнього віку.

Отримані результати спростовують поширену думку, що метаболізм збільшується в період статевого дозрівання та під час вагітності жінок, а потім знижується у середньому віці, що призводить до появи зайвої ваги.

— Зайва вага пов’язана не з обміном речовин, а зі споживанням калорій. І причину її появи треба шукати у харчуванні, — зазначив керівник дослідження Джон Спікман, передає італійське інформаційне агентство АНСА.

Таким чином, щоб контролювати зайву вагу, важливо стежити за калорійним балансом, вибирати здорову та збалансовану дієту. Також важливо враховувати індивідуальні потреби організму та рівень фізичної активності. За потреби можна консультуватися з лікарем чи дієтологом.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін С та часник можуть полегшити алергічні симптоми: вчені
Вітамін С та часник можуть зменшити рівень гістамі...
Хворі на діабет схильні до появи ішемічної хвороби серця, інсульту та інфаркту: вчені
Цукровий діабет є хронічним захворюванням, що хара...
Реклама