Експерти пояснили, чи допомагає розсіл під час похмілля

Експерти пояснили, чи допомагає розсіл під час похмілля

Найбільш часті симптоми похмілля — головний біль, нудота та блювання. Причиною тому є не так спиртне, як отруєння ацетальдегідами. Ці речовини виділяються в результаті розщеплення алкоголю та викликають збій функціонування центральної нервової системи. Крім цього, алкоголь має сечогінний ефект, і зневоднення організму тільки посилює його отруєння.

Для полегшення симптомів необхідно відновити втрачені раніше електроліти — мінеральні сполуки, які підтримують водний баланс та відповідають за функціональність організму. Ці солі містять натрій, калій, кальцій та магній, які відповідають за роботу органів. В огірковому розсолі є натрій та калій, що робить його ефективним засобом при відновленні електролітного дисбалансу. Але чи він допомагає при похміллю?

Вчені вважають, що вплив розсолу на підвищення рівня електролітів відносно невеликий. Згідно з дослідженням, опублікованим у 2009 році, вживання 86 мл цього напою не змінило концентрації електролітів у крові. Інше дослідження показало, що розсіл не тільки не підвищує після тренувань рівень натрію в крові, але викликає спрагу.

Все це говорить про те, що цій огірковий напій може бути шкідливий для здоров’я. Адже у 30 мл розсолу — 230 мг натрію, тобто 2 ст. л солі. Споживання такої великої кількості натрію може спричинити затримку рідини та підвищити рівень кров’яного тиску. Крім того, оцтова кислота в розсолі може спровокувати болі в шлунку, діарею, кишкові гази в тощо.

На думку фахівців, щоб зняти похмілля, слід пити не більше 2–3 ст. л. огіркового розсолу, або 30–45 мл. Така його кількість вважається безпечною.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама