Експерти пояснили, чим небезпечний розвиток депресії для чоловіків

Експерти пояснили, чим небезпечний розвиток депресії для чоловіків

За даними Всесвітньої Організації Здоров’я (ВООЗ), від клінічної депресії страждає понад 260 млн жителів на землі, а щорічно від неї помирає близько 800 000 людей. Вважається, що депресією переважно страждають жінки. Це не так. Просто чоловіки рідше виявляють свої емоції, зате більше схильні до фатальних вчинків і до суїцидів.

Вчені Університету Лаваля (Канада) вирішили з’ясувати, які мозкові зміни чоловіків та жінок впливають на їхню поведінку під час депресії. Вони провели дослідження на лабораторних мишах: спочатку на самцях, а потім — на самках. Як виявилося, у самців тривалий соціальний стрес послаблює гематоенцефалічний бар’єр, який відокремлює мозок від периферичного кровообігу. Ці зміни пов’язані із втратою білка — клаудіна-5. І особливо проявилися у прилеглому ядру — тій частині мозку, яка пов’язана з винагородою. Аналогічну трансформацію фахівці побачили й в мозку чоловіків, які на момент смерті страждали на депресію.

Під час проведення експерименту на самках мишей з’ясувалося, що зміни у гематоенцефалічному бар’єра локалізувалися у префронтальну кору головного мозку. При цьому чоловіки її порушення не мали.

Вченим вдалося знайти в крові маркер, пов’язаний із правильним функціонуванням гематоенцефалічного бар’єру. Це — E-вибірки запальних молекул, які у високих концентраціях були виявлені у самок мишей під час стресу.

— Е-селектин як біомаркер депресії потенційно можна використовувати як для її діагностики, так і лікування, — стверджує керівник наукової групи, професор Університету Лаваля Каролін Менар, передає портал Radio ZET.

Дослідження було опубліковано у журналі Nature Communications.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама