Експерти розповіли, як знизити ризик розвитку деменції на 40%

Експерти розповіли, як знизити ризик розвитку деменції на 40%

Деменція, яка характеризується поступовою втратою когнітивних функцій, становить серйозну глобальну проблему. За даними The Lancet Public Health, на неї страждають 46,8 млн людей у світі. А до 2050 року кількість таких пацієнтів може потроїтися. Як цього уникнути?

Допоможе правильний спосіб життя

На думку вчених, найвищий ризик розвитку деменції виникає у людей, які зловживають алкоголем, нікотином, швидкоїжою, ведуть замкнутий спосіб життя та не не дотримуються режиму дня.

— Якщо ви зможете усунути хоча б один із шкідливих факторів, то зменшите ризик розвитку деменції на 40%, — зазначив в інтерв’ю для «Eat This, Not That!» тренер зі здоров’я пам’яті Франсін Васковіц.

І додає, що деменція може розвинутись у молодих людей, у яких часто виникають епізоди мозкового туману.

Сон важливий для здоров’я мозку

— Необхідно розуміти, що деменція може розвинутися не лише у пацієнтів похилого віку, а й у людей до 65 років. І її прояв серйозніший, ніж звичайна забудькуватість,— пояснює невролог Медичного центру Монтефіоре в Нью-Йорку Джейкоб Хаскалович.

Лікар підкреслює, що усунення хворих навичок істотно знижає ризик розвитку деменції. Так, правильна кількість сну дуже важлива для здоров’я мозку. На жаль, з кожним роком все більше людей страждають від безсоння або сплять менше як шість годин на добу.

— При недостатньому сні ризик розвитку деменції може становити до 30%, — говорить експерт.

А також нагадує про важливість здорового харчування та регулярну фізичну активність.

— Загальна фізична форма — це поєднання здорового харчування та фізичних вправ. Коли ви у добрій формі, у вас знижується ризик розвитку діабету, гіпертонії, депресії, серцевих захворювань та багатьох інших проблем, які збільшують ймовірність розвитку деменції, — пояснює Джейкоб Хаскалович.

Відмовтеся від нікотину

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), до 14% випадків хвороби Альцгеймера спричинені курінням цигарок.

— Куріння може збільшити ризик появи серцево-судинних захворювань та когнітивних порушень, пов’язаних із подальшою деменцією. Відмова від куріння може знизити ризик розвитку цього розладу або відстрочити його, — додає Васковиць.

Важлива хороша чутка

Що ще потрібно зробити, щоб зменшити ризик розвитку деменції? На думку фахівця, також варто подбати про слух. За даними комісії Lancet, ушкодження слуху призводить до 8% випадків деменції у всьому світі.

Втрата слуху потребує додаткових когнітивних ресурсів, які обмежують наявні когнітивні резерви пам’яті та мислення. Це може призвести до фізичних змін у розмірі та функції мозку, які можуть прискорити деменцію.

Запобігання розвитку деменції — це комплексний процес. Він передбачає помірні фізичні навантаження, правильне харчування, нормальну вагу, контроль рівня артеріального тиску та холестерину, управління стресом та соціальну активність.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама