Експерти сказали, від яких захворювань захищає споживання овочів

Експерти сказали, від яких захворювань захищає споживання овочів

Вчені університетів Оксфорда, Брістоля (Великобританія) та Гонконгу (Китай) використали дані британського біобанку для проведення масштабного дослідження. Фахівці вирішили перевірити, чи насправді споживання овочів попереджає появу серцево-судинних захворювань. Раніше вважалося, що каротиноїди та альфа-токоферол, які містяться в овочах, відіграють важливу роль у захисті від серцевих недуг. Проте такі дослідження були суперечливі.

Експерти проаналізували анкети 399 586 респондентів щодо їх харчування. Вони враховували й інші фактори, такі як соціально-економічне становище респондентів, їх спосіб життя, наявність інших хронічних захворювань тощо, які також могли вплинути на роботу серця та судин.

Виявилося, що у тих учасників, які віддавали перевагу рослинній їжі, ризик сердечно-судинних захворювань був на 15% нижчим, ніж у тих, хто мало споживав овочів. Однак під вплив інших факторів — соціально-економічних, способу життя, тощо — він зменшувався на 80%. І це зводило нанівець ефективність клітковини.

— Немає доказів, що споживання овочів захищає від розвитку серцево-судинних захворювань. Очікуваний ними захисний ефект насправді пояснюється іншими супутніми факторами, наприклад, соціально-економічними, — каже Наомі Аллен, передає ANSA.

Все це, на думку вчених, показує, що споживання овочів захищають від розвитку ожиріння та діабету, але не від серцевих недуг.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Frontiers of Nutrition.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама