EMA: цей препарат під час вагітності підвищує ризик розвитку вроджених дефектів дитини

препарати

Топірамат використовують для лікування епілепсії та профілактики мігрені. Проте, якщо він приймається під час вагітності, то може пошкодити розвиток плода. Комітет з безпеки EMA (PRAC) рекомендує вжити заходів, щоб уникнути дії препарату на майбутню дитину.

За даними PRAC, у дітей, народжених від матерів, які страждають на епілепсію і під час вагітності приймали топірамат, ризик порушень розвитку нервової системи збільшується у два-три рази. Особливо вони схильні до розладів аутистичного спектра у порівнянні з дітьми, матері яких також страждають на епілепсію, але під час вагітності не приймали протиепілептичні препарати.

PRAC повідомляє, що існує підвищений ризик уроджених дефектів та порушень розвитку плода, коли вагітні жінки отримують топірамат. Уроджені дефекти зустрічаються у чотирьох-дев’яти зі 100 дітей, народжених жінками, які використовують топірамат під час вагітності, порівняно з одним-трьома зі 100 дітей, народжених жінками, які не отримують такого лікування. Щобільше, близько 18 зі 100 дітей народилися з низькою масою тіла при народженні, коли матері приймали топірамат під час вагітності, порівняно з п’ятьма зі 100 дітей, чиї матері також страждають на епілепсію, але під час вагітності не приймали протиепілептичні препарати.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама