Ендометріоз збільшує ризик ішемічного чи геморагічного інсульту

Ендометріоз збільшує ризик ішемічного чи геморагічного інсульту

Такого висновку дійшли дослідники з Університету Аризони (США)

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), на ендометріоз страждає кожна десята жінка репродуктивного віку у світі.

Американські вчені вирішили з’ясувати, як це захворювання відбивається на серцево-судинній системі. Вони провели тривале дослідження, яке тривало майже три десятиліття, з 1989 до 2017 року. За цей час фахівці обстежили 112 056 медсестер віком від 25 до 42 років.

Як виявилося, жінки, які страждали на це захворювання, були піддані інсульту на 34% частіше, ніж ті, хто не мав подібних гінекологічних проблем. Найбільше інсульту були схильні жінки (39%), які перенесли гістеректомію, або хірургічне видалення матки, або оваріектомія, хірургічне видалення яєчника або яєчників. Жінки, які використовують гормональну терапію у постменопаузі, були схильні до інсульту менше. Усього — 16%.

— Лікарі мають комплексно оцінювати здоров’я жінки, включаючи високий кров’яний тиск, підвищений рівень холестерину та інші фактори ризику інсульту. А не лише враховувати конкретні симптоми, такі як тазовий біль, пов’язані з ендометріозом, — зазначив провідний дослідник, професор Стейсі А. Місмер з університету Мічігану, передає Poradnik Zdrowie.

За його словами, «є ситуації, в яких гістеректомія та/або оваріектомія є найкращим вибором для жінки». Проте важливо переконатися, що вони обізнані про потенційні ризики для здоров’я, пов’язані з цими методами лікування. Однак, як свідчать інші дослідження, гістеректомія може бути пов’язана з підвищеним ризиком інсульту, навіть якщо немає ендометріозу.

Дослідження було опубліковано у журналі Stroke («Інсульт»).

Читайте також: Гінекологи назвали 6 незвичайних симптомів, що виникають при менопаузі

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама