Епізодичне споживання алкоголю, як і постійне, спричиняє пошкодження мозку

Дата створення: 26 Травня 2023
Дата оновлення: 26 Травня 2023
Епізодичне споживання алкоголю, як і постійне, спричиняє пошкодження мозку

Невролог Інституту педіатрії Ягеллонського університету (Польща) Ольга Мільчарек вважає, що алкоголь викликає когнітивні порушення, подібні до тих, що спостерігаються при деменції

— Згідно з дослідженнями, щомісячне вживання алкоголю в межах від восьми до 24 напоїв є загрозою для мозку, — каже Ольга Мільчарек, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Отруйні сполуки, що утворюються в результаті розпаду алкоголю, незворотно ушкоджують глію, тобто тканини головного мозку, які утворені нервовими клітинами. Всупереч  того, що припинення вживання алкоголю протягом пів року дозволяє організму відновити рівновагу, це не призводить до регенерації мозку. Алкоголь необоротно ушкоджує нервову тканину.

— Люди, які хронічно вживають алкоголь, мають дегенерований мозок, як за деменції. В них є когнітивні порушення, зокрема погіршення пам’яті, галюцинації. Епізодичне пияцтво, або щоденне вживання спиртного у невеликих кількостях, у довгостроковій перспективі спричиняє аналогічне пошкодження мозку, — попереджає невролог.

Звичайно, три келихи вина, випиті за вечерею раз на місяць, не спричинять таких порушень. Щоб їх не допустити, важливо дотримуватись норм стандартного спиртного напою.

Стандартним напоєм вважається:

  • 0,36 л звичайного пива (5% алкоголю);
  • близько 150 мл вина (12% алкоголю);
  • 45 мл дистильованого спирту (близько 40% спирту).
medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама