Європейські лікарі очікують зниження рівня смерті від раку: дослідження

Дата створення: 26 Січня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Європейські лікарі очікують зниження рівня смерті від раку: дослідження

На думку італійських учених, таку динаміку можна буде спостерігати вже 2022 року

Необхідний захист

Співробітники Міланського та Болонського університетів провели дослідження та дійшли висновку, що у поточному, 2022 році, рівень смертності від раку яєчників у Великій Британії знизився на 17%, а в країнах Європейського союзу (ЄС) — на 7%.

— У Великій Британії жінки, які народилися ще у 1930-х роках, активно і широко використовували оральні контрацептиви. В Італії, Іспанії, Польщі та інших країнах такі препарати стали доступні набагато пізніше, відповідно, і сприятливі тенденції в них спостерігаються менше, — зазначив професор Міланського університету Карл Ла Веккіа, передає італійське інформаційне агентство ANSA.

Фахівці припускають, що цього року від раку яєчника в ЄС можуть загинути близько 26 500 пацієнток, а у Сполученому Королівстві — близько 4 000 жінок віком від 43 до 45 років. На думку лікарів, крім тривалого використання оральних контрацептивів, які знижують ризик раку яєчників у жінок приблизно на 40%, цьому сприяють інші фактори, наприклад, скорочення використання замісної гормональної терапії.

Справа — тютюн

Дослідження показують, що рівень смертності від десяти найпоширеніших видів раку у більшості європейських країн продовжить знижуватися. Імовірно, у Великобританії летальність від низки онкологічних захворювань у чоловіків скоротиться на 6%, а у жінок — на 4%, у ЄС у чоловіків — на 7%, а у жінок —на 6%.

Винятком є рак підшлункової залози, рівень смертності від якого продовжує зростати серед жінок на 3,4% і у чоловіків — на 0,7%. Також лікарі відзначають збільшення летальності випадків від раку легень: у ЄС— на 2%, та у Великобританії у жінок — на 5%.

— Тютюн є головною причиною смерті від раку. Куріння впливає не лише на захворювання легень, а й на утворення раку підшлункової залози та навіть сечового міхура, — зазначає Ла Веккья.

Результати дослідження опубліковані у журналі Annals of Oncology.

Читайте також: Онколог пояснив, як нікотин впливає на ризик раку легень

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама