FDA: ці антибіотики можуть спричинити ускладнення на серці

Дата створення: 13 Квітня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
FDA: ці антибіотики можуть спричинити ускладнення на серці

Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) радить використовувати фторхінолони тільки, якщо немає іншої альтернативи

Антибіотики є важливими препаратами. Однак не всі з них безпечні. Так, фторхінолони підвищують ризик розвитку тендиніту, або запалення сухожиль, і розшарування аорти, що може призвести до смерті.

Про це FDA попереджало двічі: у 2008 році щодо підвищеного ризику розвитку тендиніту, а 2018-му — щодо можливих розривів аорти.

Експерти покладалися на результати клінічних досліджень, коли пацієнти приймали антибіотики перорально чи ін’єкційно. Вони застерігають від вживання фторхінолонів хворих, які належать до групи ризику. У тому числі тих, хто має аневризму аорти, периферичні атеросклеротичні судинні захворювання, гіпертонію, синдром Елерса-Данлоса чи синдром Марфана.

«Фторхінолони мають бути зарезервовані для використання у пацієнтів при лікуванні гострого бактеріального синуситу, гострого бактеріального загострення хронічного бронхіту, коли немає альтернативних ліків. Тому що ризики застосування цих препаратів перевершують їхні переваги», — наголошували вчені у 2019 році.

Однак у квітні 2022 року стало відомо, що фторхінолони залишаються найпопулярнішими антибіотиками у всьому світі. Експерти радять застосовувати їх обережно, оскільки вони можуть вплинути на центральну нервову систему та опорно-руховий апарат, зорову та ниркову системи, іноді одночасно.

Симптоми, які спричиняє приймання фторхінолонів

  • Погіршення пам’яті;
  • маячня;
  • дезорієнтація;
  • відшарування сітківки;
  • шум у вухах чи втрата слуху;
  • кольки нирок;
  • гіпоглікемія;
  • розрив або розшарування аорти;
  • запалення сухожилля.

Читайте також: Антибіотики можуть спровокувати синдром подразненого кишківника та психічні розлади

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама