FDA схвалило новий препарат від вовчанки виробництва AstraZeneca

FDA схвалило новий препарат від вовчанки виробництва AstraZeneca

Згідно повідомлення Fiercepharma, FDA схвалило препарат Saphnelo (аніфролюмаб) виробництва AstraZeneca для лікування середньої та тяжкої системної червоної вовчанки (СКВ) – найпоширенішої форми вовчанки.

Saphnelo – перше схвалення ліків для СЧВ у США майже за 10 років після того, як компанія Benlysta з GlaxoSmithKline подолала майже п’ятдесятирічний застій в цій області і отримала схвалення FDA ще в 2011 р.

Згідно даним аналітиків Evaluate Pharma, у даному препараті зацікавлені 300 000 людей тільки у США. Вони прогнозують, що продажі Saphnelo в 2026 р. складуть 488 мільйонів доларів.

Про препарат.

Як наголошується у повідомленні, схвалення аніфролумабу, першого в своєму класі антагоніста рецепторів інтерферону I типу – дозволить істотно розширити можливості лікування пацієнтів із системною вовчанкою.

Важливо уточнити, що історія створення даного препарату дуже тривала. У 2018 р. після невдалого випробування III фази TULIP-1 н, препарат аніфролумаб мав дуже низькі перспективи для доступу на ринок. Він зміг повернути на ринок в 2021 року і показав дуже гарні результати у випробуваннях. Зокрема, у більшості пацієнтів, які приймали препарат, відмічалося зниження рівня загальної активності захворювання у всіх системах органів, в тому числі – шкірі і суглобах. Крім цього, використання препарату дало можливість учасникам досліджень знизити застосування кортикостероїдів.

Тепер це антитіло є першим антагоністом рецепторів інтерферону I типу, схваленим для продажу в будь-якій точці світу під торговим найменуванням Saphnelo.

«Схвалення Saphnelo є кульмінацією багаторічних новаторських досліджень AstraZeneca в області терапії системної вовчанки. Наші інноваційні ліки допоможуть значно поліпшити життя пацієнтів, які страждають на цю виснажливу хворобу», – зазначив виконавчий віце-президент AstraZeneca Мене Пангалос.

Більш детальну інформацію про препарат і результати випробувань можна прочитати за посиланням.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама