FDA схвалило препарат для лікування диференційованого раку щитовидної залози

Дата створення: 22 Вересня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
FDA схвалило препарат для лікування диференційованого раку щитовидної залози

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило кабометікс Exelixis (Кабозантініб) для лікування пацієнтів з радіоактивним йодорезистентним диференційованим раком щитовидної залози (DTC).

Проблематика

Як наголошується в повідомленні, DTC зазвичай лікують хірургічним шляхом з подальшим видаленням тканин щитовидної залози, що залишилися радіоактивним йодом. Однак приблизно від 5% до 15% випадків резистентні до лікування радіойодом. При цьому очікувана тривалість життя цих пацієнтів становить всього від трьох до п’яти років з моменту виявлення метастатичних уражень.

Раніше Exelixis заявляла про те, що клінічне випробування Кабометікса в цій складній для лікування популяції – дозволило досягти одного з двох основних критеріїв значного поліпшення в порівнянні з плацебо – виживання без прогресування (ВБП).

Результати дослідження

При середньому терміні спостереження 10,1 місяця, Кабометікс знижував ризик прогресування захворювання або смерті в порівнянні з плацебо в популяції, яка збирається лікуватися.

Медіана PFS, оцінена сліпим незалежним радіологічним комітетом (BIRC), склала 11,0 місяців для пацієнтів, які отримували Кабометікс, в порівнянні з 1,9 місяці для пацієнтів, які отримували плацебо.

Коментарі

«З огляду на гостру потребу в нових методах лікування диференційованого раку щитовидної залози, я натхнений тим, що Кабозантініб приніс користь пацієнтам в COSMIC-311, як при більш тривалому спостереженні, так і в підгрупах попередньої терапії», – сказав Жауме Капдевіла, онколог з Vall d Університетської лікарні Хеврона та Інституту онкології Валле д’Еброн (VHIO), Барселона.

Як писала «МП», ризик розвитку раку у пацієнтів, які приймають статини, був на 16% менше.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама