FDA затвердив новий препарат для лікування раку

FDA затвердив новий препарат для лікування раку

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило для використання препарат Welireg (белзутіфан) від компанії Merck & Co. Уточнюється, що спочатку препарат розроблявся компанією Peloton Therapeutics.

Препарат, який буде продаватися під назвою Welireg (белзутіфан), тепер схвалений для лікування пацієнтів з певною формою нирково-клітинної карциноми, гемангіобластоми центральної нервової системи і нейроендокринними пухлинами підшлункової залози, а також для лікування декількох типів пухлин, пов’язаних з рідкісним генетичним захворюванням – хворобою фон Хіппеля-Ліндау або VHL.

Під час тестування лікарського засобу в ході невеликого клінічного дослідження за участю 61 людини з VHL-асоційованим раком, препарат Welireg (белзутіфан) зменшив пухлини в нирках та підшлунковій залозі.

У компанії Merck & Co уточнили, що ліки представлені у вигляді таблеток. Лікування забезпечується дією ліків, які блокуючи білок, відомий як HIF-2 альфа, тим самим обмежують експресію певних генів, пов’язаних з клітинною проліферацією і ростом пухлини.

Повідомляється, що Welireg (белзутіфан) пов’язаний зі значними побічними ефектами, включаючи серйозний ризик пошкодження ембріону та плоду, через що FDA помістило попередження у вигляді чорного язику на етикетці препарату. Лікування також може призвести до неефективності гормональних контрацептивів і важкої анемії і гіпоксії.

Довідково:

Компанія Peloton, яка спочатку займалася розробкою препарату Welireg (белзутіфан), була однією з небагатьох біотехнологічних компаній, що спеціалізуються на онкологічних захворюваннях була придбана у 2018 р. компанією Merck.

Компанія Merck прагнула доповнити свою найбільш популярну з точки зору продажів імунотерапію Keytruda широким спектром послуг в області онкології. За цей час Merck витратила близько 7 мільярдів доларів на операції з Viralytics, Immune Design, Peloton, ArQule і VelosBio.

Welireg – перший препарат з цієї групи, який отримав схвалення FDA, ставши першим способом системного лікуванням раку, пов’язаного з VHL, захворюванням, яким страждають близько 10 000 американців.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама